Музей хліба

Спадщина батька, Богдана Непорадного, Заслуженого вчителя України, – Народний музей Хліба Покрови Пресвятої Богородиці, – на відповідальності його доньки – Сидоряк Руслани Богданівни та ради музею. Рада музею – Миськова Дарина, Ващишин Руслан, Шелкович Андрій, Бикалович Андрій та провідні студенти груп. Сучасний період розвитку суспільства в нашій незалежній державі Україна відкриває широкі можливості для оновлення змісту освіти, що дає змогу формувати духовно багате покоління людей. Це обумовлює новий підхід до виховання студентської молоді.

Відкриває експозицію стенд його імені.  Музей має 16 кімнат,  у кожній з яких цінні експонати,  які свідчать Україна споконвіку була багата хлібом. Він займає площу 300 кв.метрів і в експозиції розміщено понад 1500 експонатів

Сучасний період розвитку суспільства в нашій незалежній державі Україна відкриває широкі можливості для оновлення змісту освіти, що дає змогу формувати духовно багате покоління людей. Це обумовлює новий підхід до виховання студентської молоді.

Пріоритетним напрямком в реалізації виховної роботи навчального закладу є формування особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, спрямованої на втілення в життя української національної ідеї, виховання людини демократичного світогляду, яка поважає громадські права і свободу, традиції народів і культур світу, національний, релігійний, мовний вибір кожної людини, вибирає у житті дорогу  милосердя і співчуття до знедолених, для яких шматок хліба іноді цінніший за шматок золота.

Проведення комплексу організаційно-виховних заходів в коледжі, які сприяють досягненню цієї мети, передбачає використання відповідних форм та методів. Незмінна єдність, взаємодоповнюваність усіх видів виховання є важливою умовою результативності виховної роботи в цілому.

Виховання поваги до обраної професії здійснюється  під час проведення навчальних занять, а формування інтелектуального та світоглядного розвитку студентів – в процесі проведення виховних заходів, що передбачені в планах роботи керівників навчальних груп, викладачів, циклових комісій тощо.

Значний виховний потенцiал мають такi дисципліни, як iсторiя України, українська мова та література, культурологiя, дисципліни професійної підготовки. На І курсі студенти всiх спеціальностей за участю викладачiв та керівникiв навчальних груп знайомляться з експозицiями Народного музею хліба Покрови Пресвятої Богородиці, що є осередком української душі, духовного та патріотичного виховання.

Основним завданням адміністрації коледжу у виховній роботі стало створення необхідних умов для формування та ефективного розвитку самоврядування студентів. У группах більшість виховних заходів проводиться з ініціативи студентів і за їх участю.

Доброю традицією у навчальному закладі є проведення:

-тижнів циклових комісій;

-літературних вечорів («Тричі мені являлася любов…», «Я маю в серці те, що не вмирає», «Тобі, Кобзарю», «Вертайсь, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни», «Ти себе українкою звала», «Спочатку було Слово…», «Мрії зламане крило», «Учителю вклоняюся доземно…», «Найдорожча з усіх, рідна земле моя», «Я знаю силу слова», «Багатослів сказали ми про мову», «Мамо, рідна та кохана»;

– читацьких конференцій;

– відвідування спектаклів (театр ім. М. Заньковецької, муніципальний театр), кінофільмів, концертів, виставок;

– проведення екскурсій (Національний музей, історичний музей, музей Арсенал (стародавньої зброї), літературно – меморіальний музей Івана Франка, Національний музей-меморіал пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»).

Враховуючи потреби України у відродженні духовності молоді, навчальний заклад забезпечує наповнення всіх ланок навчально-виховного процессу змістом християнської моралі та національної духовності. Ми намагаємось формувати свідомих українців, для яких первинними є Бог і Україна, виховувати їх душі, чесні і сильні характери, сумління, громадянські, моральні і християнськіі чесноти. Саме з цією метою впродовж періоду Великого посту студенти коледжу відвідують Зарваницю, де мають змогу поєднати і молитву, і спілкування, і похід, і відпочинок, і красу природи.

Досвід багатьох країн світу переконлив опоказує, що запорукою процвітання будь-якої нації є її здорова духовна сфера, бо висока духовність формує людину. Позбавлення народу його духовності призводить до поширення зневіри, бездуховності, аморальності, зростання злочинності, підлості, підступності та ненависті, щотакож є серед семи принципів  Червоного Хреста.

В 2008 р. було посвячено студентський  гурожиток, майстерні  і  навчальні корпуси, а в жовтні 2011 року на території навчально-дорожнього полігону коледжу відбулося урочисте посвячення фігури Пречистої Діви Марії, що стала покровителькою та захисницею  навчального закладу. Усі студенти та працівники колледжу долучились працею та власними коштами до спорудження фігури, а зараз мають можливість спинитись біля неї у тихій та щирій молитві.

І нині у  первинному осередку  Червоного Хреста цього навчального закладу ніколи не виникає  суперечок, коли мова заходить про діла милосердя.

Побажаймо ж цьому колективу  подальшого духовного зросту,  а  його вихованцям – вибору достойних шляхів на життєвій ниві.